Çamlıdere’ye yapılan bu gezide; İlçenin kalkınması için üç dönemdir halkın teveccühüne mazhar olmuş ve bulunduğu toplantılarda heyecanlı konuşmalar yapan ve Vakıf heyetimizi Çamlıdere’ye davet eden Sayın Belediye Başkanı Caner Can ziyaret edilmiş, hizmet plaketi sunulmuş ve yeni dönem çalışmalarında başarılar dilenmiştir.

MESVAK Yerel Kalkınma Programı kapsamında düzenlenen bu gezide Vakıf mensupları; Belediye Başkanı Caner Can’la birlikte bu güzide İlçemizde yapılan çalışmalardan etnografya müzesi, doldurulmuş doğada yaşayan hayvanlar koleksiyonu, mesire alanı, Emine Kıraç hanımın yürüttüğü Güzel Çamlıdere’de Kuşaklarboyu Yaşama Doyum Projesi atölyelerini vb. çalışmalar yerinde görülmüş, Dünya’da nadir bulunan yaklaşık 20 milyon yılda oluşan Fosil Ormanı görülmüş, İlçenin gelişmesi için yapılan ve önerilen proje ve talepleri yerinde öğrenmiş, bunları dostlarına tavsiye etmek için bilgi sahibi olmuşlardır.

Bu geziyi beraber planlayan, Çamlıdere’nin yiğit insanı ve Vakfın Mütevelli Heyet Başkanlığını 2000 yılından beri yapan Necati TEREYAĞOĞLU 18 Mayıs 2014 Pazar sabahı 96 yaşında hakkın rahmetine kavuştuğundan, bu vesileyle Merhum ve Çamlıdereli rahmete kavuşanlar için Vakıf heyetince Şeyh Ali Semarkandi türbesini ziyaret ve Camide öğle namazını müteakip hatim duası yapılmıştır.

MESVAK gezi ekibi dönüş yolunda Kızılcahamam’da Yusuf Ziya Ertürk’ün Fosil Ormanı taşlarından üretim yapan atölyesi ziyaret edilmiş, alışveriş yapılmıştır. Buradan sonra Kazan İlçesine geçilmiş ve MESVAK Başkan Vekili Dr. Hüseyin Demirtola’nın yürütücüsü olduğu Ankara’nın meşhur kumaşı Soft Üretim Projesi yerinde görülmüş ve ilgililerden bilgi alınmıştır.

Bu geziye, MESVAK Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Konaklı, Başkan Vekili Dr. Hüseyin Demirtola, Üyeler Remzi Aksoy, eğitimci İsmail Ünlü, eğitici Hüseyin Köktaş, eski Başbakanlık Müşaviri Mehmet YÜCE, Emekli Kız Teknik Öğretim Genel Müdürü Emine Kıraç, Emekli Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Halil Hayıt, emekli Hâkim Cemal Özgürel, Dr. Müslüm Kırgil, iletişim Uzmanı Cahit Maaç, RÜTÜK Uzmanı İhsan Şahin, Tarım Bakanlığı Müşaviri Ruknettin Ceyhun ve bu Bakanlığın teknik elamanları İrfan Türkmen, Ercan Vuran, Nezaket Cömert, Tahsin Tüfekçi, Emre Çakırlı, sanayici Osman Yeşilyurt, mobilyacı Muzaffer Balcı Vakıf idareci, bürokrat, işadamları ve eşlerinden oluşan 40 kişi katılmıştır.

Yerel kalkınma amaçlı davet üzere yapılan bu geziye vesile olan Belediye Başkanı Caner Can’a, değerli çalışma arkadaşlarına ve Çamlıdere halkına MESVAK heyetince teşekkür edilmiştir.