Kadınların işgücüne kazandırılmasına yönelik projede eğitim gören 20 dezavantajlı kadın sertifikasını aldı.

Mamak Belediyesi’nin, Avrupa Birliği’nin hibe fonlarından kazandığı “Kadınların İşgücü Piyasasına Kazandırılmaları ve Ekonomik Olarak Güçlendirilmeleri” başlığını taşıyan proje kapsamında Mamak Halk Eğitim Merkezi’nde 5 gün eğitim gören 20 kadın sertifika almaya hak kazandı. Sertifika dağıtımı için Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törene Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve eşi Zeliha Akgül, Meclis Başkan Vekili Erdal Ak, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hikmet Çimen ve proje ortakları Müteşebbis Gelişim Vakfı(MESVAK) ile EDUSER Danışmanlık’ın temsilcileri katıldı.

Bakanlığı Müşaviri Ruknettin Ceyhun ve bu Bakanlığın teknik elamanları İrfan Türkmen, Ercan Vuran, Nezaket Cömert, Tahsin Tüfekçi, Emre Çakırlı, sanayici Osman Yeşilyurt, mobilyacı Muzaffer Balcı Vakıf idareci, bürokrat, işadamları ve eşlerinden oluşan 40 kişi katılmıştır.

Yerel kalkınma amaçlı davet üzere yapılan bu geziye vesile olan Belediye Başkanı Caner Can’a, değerli çalışma arkadaşlarına ve Çamlıdere halkına MESVAK heyetince teşekkür edilmiştir.