MESVAK Mütevelli Üyeleri, Gönüllü Üyeler ve Vakfı yeni tanıyacakların birlikte olacağı MESVAK KONUKLARI adı altında yeni bir sosyal etkinliğe başlamıştır. Bu etkinlik ilk kez Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlarımızdan Sayın Musa Demirci, beraberinde 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Cafer Güneş, 24. Dönem Malatya Milletvekili H. Cemal Akın ve Bitlis Milletvekili Cemal Şeker, Veteriner Prof. Dr. Rıfat Salmanoğlu, TEKEV Başkan Yardımcısı Mustafa Köroğlu, MESVAK Başkanı Nurettin Konaklı,Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Demirtola, Başkan Yardımcısı Remzi Aksoy, Mütevelli Heyet Başkan Vekili Dr. Mustafa Damar, Kadın Kolu üyeleri, Tarım Bakanlığı, kurum ve kuruluşlardan çok sayıda uzman ve eşler katıldılar.
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mescidi İmamı Hasan Ilıca’nın okuduğu Kuran ve başta Hz. Peygamberimiz olmak üzere Hz. Ali, Hz. Hüseyin, Hz. Hasan, Ehli Beyt ve insanlık için yapılan duadan sonra sohbete geçildi.

Etkinliğin konuğu Bakan Musa Demirci Bey ilgiyle dinlenen sohbetinde; Türkiye’deki tarım politikalarının bir ileri, bir geri olmasının, sürdürülebilir politikalar uygulanmamasının başta Anadolu’ya has tohumların kaybolması dâhil, hayvancılık ürünlerinde ithal eder duruma gelmemiz, bazen aldığımız et ve benzeri gıdaların kalite bakımından sorunlu olabildiği, tarımsal hizmetleri çoğu kez alandan olmayan, ihtisaslı olmayan, tarlada tecrübe kazanmamış kişilerin yönetici olmaları durumundaki sorunları dile getirdiler.
Sayın Demirci ve vekil misafirler MESVAK’ın çalışmalarını takdir eden ifadeler kullanarak, bu tarz faaliyetlerin yapılan çalışmaları daha geniş halkalara yayacağını belirttiler.