Müteşebbis Gelişim Vakfi (MESVAK) Ankara’yi marka şehir yapmak için yola çıkan TECHANKARA PAZARI 2016 toplantısına TUSIAV Başkanı Sayın Veli Saritoprak’ın önerisiyle Vakfimizi Başkan Nurettin Konaklı Hacettepe Üniversitesi Teknopark’da yapılan toplantida temsil ettiler. Ankara Kalkınma Ajansı önderliğinde üniversite teknoparklarinin ve STK ların yer aldığı çalışmanın hedefi başarılı bir şekilde “TechAnkara Proje Pazarı & Uluslararası Girişimcilik Zirvesi ve Fuarını duzenlemektir. 

TECHANKARA Proje Pazarı toplantısının açılış konuşmalarını Hacettepe Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü İlyas YILMAZYILDIZ, Hacettepe Üniversitesi Genel Sekreteri ve Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Candan GÖKÇEOĞLU, Ankara Kalkınma ajansı Genel sekreteri Arif Şayık, İSEF 2016 Danışma Kurulu Üyesi HHB EXPO Fuarcılık Partneri, FİDES yönetim Kurulu Başkanı Nurdan TÜRECİ AKOVA, İSEF 2016 Danışma Kurulu Başkanı ve Üniversite – İş Dünyası İşbirliği Platformu Eş Başkanı Veli SARITOPRAK yaptılar.

Techankara Proje Pazarı 2016 & 2. Uluslararası Girişimcilik Zirvesi ve Fuarı 2016 Program Komitesi, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı, Girişimcilik Destek Grubu Sekreteri Sayın Sinan Tandoğan’ın Başkanlığında Oluşturulmuştur. Program Komitesi; Ankara Kalkınma Ajansı, TÜBİTAK, ODTÜ Teknokent, TABİD, ANGİKAD, Girişim Merkezi, HHB Expo, Fides kurum/kuruluş temsilcilerinden oluşmaktadır.

Düzenlenecek Fuarda;

Sürdürülebilir Girişimcilik Paneli Küresel Girişimcilik Paneli Yol Hikâyeleri Paneli Kadın Girişimciler Paneli Girişimciliğin Desteklenmesinde Ulusal Stratejilerin Ve Altyapının Rolü Paneli, konularında paneller yapılması planlanmaktadır.

Başkent Ankara için çok önemli olan bu çalışmaya Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK)’ı Danışma Kuruluna teklif eden ve Başkan Nurettin Konaklı’yı toplantıya davet eden Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak’a MESVAK Yönetim Kurulu olarak teşekkür ediyoruz.