Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) genel merkezinde üye ve misafirlere aşure ikram edildi.

Çankaya Merkez Camii İmamı Hafız Ali Göçer’in okuduğu Kuranı Kerim ve duayla başlayan programa; Vakıf yönetim kurulu, kadınlar kolu ve gönüllü üyeler, eski Devlet Bakanlarından Lütfü Esengün, eski milletvekillerinden Kemal Albayrak, Mehmet Batuk, Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Mintaz Şimşek, işadamları ve eşleri katıldılar.

İşadamı yetiştirme, geliştirme, yerel ve bölgesel kalkınmaya mesleki eğitim yoluyla destek amacıyla kurulan MESVAK; işadamlarına; işlerinde başarılı olmaları için bilgi desteği sağlamakta, yurt içi ve yurt dışındaki iş hayatıyla tanışmalarına yardımcı olmakta, güzel ülkemizin tarihi, doğal ve sanayi alanlarını gezerek ve buralardaki insanlarla karşılıklı görüşmeler ve kalkınma amaçlı yaptığı toplantılarla bilgi paylaşımı sağlamaktadır.

MESVAK Başkanı Nurettin Konaklı yaptığı konuşmada; “Vakfımız bugüne kadar Malatya Ayakkabı Projesini, Kırıkkale Karakeçili Besi Projesini hazırlayarak uygulamaya koymuştur. Ankara’da MESVAK, TEKEV ve OSTİM OSB işbirliğinde hassas imalat yapacak elaman yetiştirmek amacıyla hazırlanan Mesleki ve Teknik İhtisas Eğitim Merkezi Projesi (METİM) uygulamaya girmek üzeredir. MESVAK Yerel Kalkınma Programı kapsamında geziler düzenlenmekte, bu gezilerde Vakıf mensupları; ülkemizin il ve ilçelerimizin güzelliklerini yerinde görmekte, gelişmesi için önerilen proje ve talepleri dinlemekte, bilgi alışverişinde bulunmakta, bunları diğer kişilere tavsiye etmekte ve tekrar yeniden buralara yeni potansiyel kişilerin gelmelerine vesile olunurken dolaysıyla bu geziler bölgenin; tanıtım, turizmine ve ekonomisine katkıda bulunulmaktadır” dedi.

Toplantıda konuşan eski Devlet Bakanı Lütfü Esengün, “ Bu vakfı ilk defa tanıdığını, bu güzel amaçlarla kurulan ve mütevazi imkanlarla güzel çalışmalar yapan bu vakfa hepimiz yardımcı olmalıyız.” dediler.